Adam našiel  zmysel života keď sa zamiloval

Adam našiel zmysel života keď sa zamiloval

„Adam zo skúsenosti lásky pochopil prečo bol stvorený. Zmysel života našiel až keď sa zamiloval. Preto tu máme základný vzorec nášho života, že čo sa stáva s každým jedným z nás. S každým človekom. Vzorec ako funguje láska.“ začína svoje zamyslenie otec Maroš Lovič.
Rozdiel medzi mužom a ženou je Boh sám. V tej rozdielnosti je zakomponovaná aj naša možnosť sa zamilovať. Skúsenosť lásky, byť ako Boh. Muž nemôže pochopiť, podľa otca Maroša, seba bez ženy a žena nemôže pochopiť samu seba bez muža. Potrebujú na to jeden druhého. Zamýšľa sa otec Maroš Lovič na úvod svojej prednášky počas duchovnej obnovy.
Administrátor farnosti Križovany nad Dudváhom sa zamyslel aj nad duchovným a teologickým procesom zaľúbenia sa a nad tým čo to spôsobuje. Skúsenosť lásky je podstatná, je to podľa neho naše druhé meno. „Táto jednota, ktorá sa vytvorí je prítomnosť milovanej osoby v nás. Láska je prítomnosť a preto každá neprítomnosť spôsobuje bolesť a smútok. Alebo čokoľvek,čo nám chce vziať prítomnosť milovanej osoby v nás vyvolá hnev,“ dodáva otec Maroš. Ten vo svojom príhovore poukázal na ďalšie pozitívne aspekty lásky. V záverečnej časti svojho príhovoru to prepojil s Bohom. „Keď sa niekto obráti, prežije to isté s Kristom. V stretnutí s ním sa ho Boh dotkne tak, akoby sa našiel v jeho srdci,“ hovorí otec Maroš Lovič. To všetko by sa malo pretaviť do toho, že takýto človek sa usiluje byť ako Ježiš.
Viac myšlienok ponúkame v nasledujúcom videu.


Stiahni video - pre stiahnutie videa je nutné byť prihlásený

Napíšte svoj komentár

*